jump to navigation

„Osiem mocy” – Kaitwm.625 / the Kite 24/10/2009

Posted by Wędrowiec in teoria, tłumaczenie.
Tags: , , , , , , , , , , , ,
trackback

Autor: Kaitwm.625 / the Kite
Źródło: „The Eight Powers”
Tłumaczenie i przypisy: Wędrowiec @ dziwnyatraktor

Czas na inwazję memetyczną. W całości tego nie przełkniecie, prawda?

Możemy mówić o ośmiu archetypowych mocach w obrębie Pandemoneonu, działających rozłącznie albo w kombinacjach. Niektórzy znają je jako Kolory Magii i sprzeczają się, który czemu odpowiada[1]. To bez znaczenia. Zacznijmy rejs.

W obrębie jednego z wielu modeli spirytualnych możemy inwokować Ósemkę do postaci istot i tak, jak anioły i demony mają swoje hierarchie, możemy zorganizować nasze „Ja” za jej pomocą.

W modelach energetycznych możemy chyba użyć Ósemki podobnie do Pięciu Żywiołów taoistycznych, jako rodzaje energii do łączenia i szukania odpowiedników. Dobre do ładowania, szybkie w wizualizacji.

W obrębie modeli psychologicznych możemy wkraczać w nie jako w zmienione stany świadomości, za pomocą których możemy mamy dostęp do nowych zachowań i możemy zdobywać umiejętności – albo możemy potraktować je jako odrębne „Ja”, obdarzone tak przyziemnymi, jak i magicznymi przymiotami.

W obrębie modeli informatycznych mogą to być kompleksy języków i znaczeń, systemy, podprogramy naszych programów w obrębie większego programu Wszechświata. Za ich pomocą możemy zmieniać kod rzeczywistości, by kwantowa pustka zamanifestowała nasze pragnienia.

OKTARYNA: Mag (tutaj)[ENG][2]
Przemieniający geniusz samej magii. Jako Magowie rozumiemy, że jesteśmy przyczynami naszych doświadczeń, nie ich ofiarami albo beneficjentami. Kiedy Mag staje w Osi Świata wszystko staje się możliwe. Jakikolwiek kolor przychodzi tu na myśl, używamy go jako znaku przejścia od „Ja” codziennego do magicznego i jako platformy startowej naszej magii. Kojarzona z Uranem.

CZERŃ: Mentor (tutaj)[ENG]
Najwyższy nauczyciel Uniwersytetu Życia, bezlitosny, pozbawiony sentymentów. Pozbawiona skaz perspektywa kojarzona z reguły ze śmiercią. Przyjmując Czarną moc i ucząc się od niej znajdujemy wielką mądrość. Zwróćmy uwagę, że niektórzy czynią uwagi o ryzyku dla samego operatora w wypadku stosowania Czarnej mocy do walki magicznej. Kojarzona z Saturnem.

PURPURA: Marzyciel (tutaj)[ENG]
Fontanna wyobraźni, twórczości i intuicji. Marzyciel widzi, jak wyobraźnia i percepcja funkcjonują jako dwie strony jednego medalu. Jako Marzyciele, rozwijamy własny styl dywinacji. Peter Carroll czyni uwagę, że jeśli działa jedno na pięć Twoich zaklęć, masz wielką moc. Jeśli jedna na pięć Twoich dywinacji – masz poważny problem. Kojarzona z Księżycem.

BŁĘKIT: Zwycięzca (tutaj)[ENG]
Pomyśl o obfitości, możliwości, bogactwie, sukcesie. Jako Zwycięzcy, wiemy że nasz świat tonie w tym, czego potrzebujemy lub pragniemy, więc możemy wesprzeć się samych na wybrane sposoby. Ciesz się ekspansywnością tej świadomości jako wymogiem wstępnym dla faktycznego zebrania plonów. Kojarzony z Jowiszem.

ZIELEŃ: Kochanek (tutaj)[ENG]
Przyciąganie i harmonia. Emocje, porozumienie, związki, flirt, seks. Nie podtrzymujemy całkowitej rozdzielności miłości i seksu[3]. Magia mająca na celu, by ktoś nas polubił różni się tylko stopniem od tej skłaniającej do uprawiania z nami seksu. Zaczynamy od docenienia własnej osoby. Pamiętając o tym, potraktuj orgazm jako szczególnie potężny trans do zaklinania. Kojarzona z Wenus.

ŻÓŁĆ: Uzdrowiciel (tutaj)[ENG]
Pomyśl o równowadze i żywotności, dobrostanie i zdrowiu. Ćwiczenie Axis Mundi (Osi Świata)[ENG][4] nie tylko oczyszcza najbliższe otoczenie, ale ma także własności uzdrawiające. Jak wyjaśnia pojęcie Aionu[5], odczuwamy pełnię życia tu i teraz, a nie w jakiejś przyobiecanej przyszłości. Kojarzony ze Słońcem.

POMARAŃCZ[6]: Performer (tutaj)[ENG]
Komunikacja i myśl. Maski, których używamy by porozumieć się z innymi. Jako Performerzy ćwiczymy nasze przedstawienie, by móc spontanicznie wyskoczyć z właściwym rozwiązaniem we właściwym czasie. Nie potrzeba nam sztuczki strachu, która sparaliżuje wewnętrzną mowę: wszystko skończy się dobrze. Kojarzony z Merkurym.

CZERWIEŃ: Wojownik (tutaj)[ENG]
Zanim nasz gatunek odkrył wojnę, już polowaliśmy, organizując, przygotowując, zachowując uwagę i skrytość, by, gdy nadejdzie czas, uderzyć natychmiast, bez wahania i zakończyć sprawę. Jako Wojownicy stajemy się ostrożni, zaradni, asertywni, agresywni, nawet przedsiębiorczy w zakresie planowania i wykonania. Kojarzona z Marsem.


[1] – sam system ośmiu kolorów magii pochodzi od Petera Carrolla i można go znaleźć w jego „Liber Kaos”.
[2] – poszczególne artykuły na temat kolorów zostaną z czasem przetłumaczone, wtedy zmienię linkowanie.
[3] – trudno powiedzieć czy o to chodzi Autorowi, ale w swojej wersji Kolorów Peter J. Carroll przyznaje Purpurę (lub Srebro) seksualności, a Zieleń miłości.
[4] – Axis Mundi również zostanie z czasem przetłumaczone, patrz przypis [2].
[5] – por. ‚PanDaimonAion” tego Autora.
[6] – złośliwa uwaga na kanwie znajomości polskich realiów: drogie dzieci, „pomarańcz” to kolor; „pomarańczA” to owoc. A poza tym nie powinnyście tego czytać. Jeśli nie jesteś dzieckiem, a masz z tym problem, to powtórz sobie gramatykę na etapie podstawówki. Po co czytasz o językach magicznych, skoro języka ojczystego nie masz opanowanego?

Reklamy

Komentarze»

1. Chaos w Twoim domu « Magia – mistyczna dyscyplina Zachodu - 31/12/2009

[…] Jedno z wyjaśnień tego kodu znaleźć można też w przetłumaczonych przeze mnie niedawno “Ośmiu Mocach”, Brata Kaitwm.625. Oktaryna naznaczona została kolorowym fraktalem. Mniej klasyczny fraktal […]

2. “Dwuręczny Pentagram” – Telkontar.504 « Magia – mistyczna dyscyplina Zachodu - 09/06/2010

[…] cechy, jakości lub zjawiska, tak Oktaryna jest samą esencją magii. Krótki opis Kolorów także w tekście Brata Kaitwm.625. [3] – a właściwie dwa, posługując się systemem Złotego Brzasku. Niestety, chwilowo nie […]

3. „Inwokacja Azraela, Anioła Śmierci” – Telkontar.504 « Magia – mistyczna dyscyplina Zachodu - 06/01/2011

[…] z operacji na dziś to Czarna Inwokacja z poziomu Magii Rytualnej. Podana w wersji dla grupy, może jednak zostać bez problemu […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: