jump to navigation

Wędrowiec

Wędrowiec to osobowość sieciowa, powstała na potrzeby tej inicjatywy. Korzystając z nawiązanych kontaktów i minimum samozaparcia, tłumaczy teksty, które jak sądzi wykazują się: wysokim poziomem, szczerością, konkretnością.
W założeniu raczej nie będzie tu poetyckich traktatów o sztuce. Nie pojawi się słowo „desocjalizacja”, przynajmniej z początku. Nie będzie też tworzenia niezliczonych pod-osobowości, prowadzenia autoterapii i innych rzeczy, które Wędrowiec mógłby robić sam dla siebie. Tu znajdą się rzeczy dla odbiorcy zewnętrznego.
Nie będzie trudnych, pozujących na inteligenckie, słów wziętych z krytyki „sztuki” czy „społecznej psychoanalizy” albo nurtów filozoficznych, których słowników nie rozumieją już nawet ich autorzy.
Mimo tak aroganckiego postawienia sprawy – nie będzie też zaangażowania w wojenki. Rzeczy wcześniej wymienione najpewniej nie zagrzeją tu miejsca, co nie znaczy, że są złe. Wędrowiec może ich nie lubić, ale to też nic nie znaczy.

Będąc pokornym początkującym praktykantem okultyzmu, Wędrowiec będzie się starał z czasem uzupełniać zasób tekstów tłumaczonych o własne przemyślenia, wnioski, opisy praktyk. Wszystko w stosownym czasie.

Do współpracy przy tworzeniu tej strony, choćby poprzez (najlepiej konstruktywne) komentowanie – ale także i bardziej, dużo bardziej aktywnie! – zaproszeni są wszyscy ludzie dobrej woli.

Reklamy
%d blogerów lubi to: